Usuwanie kłykcin w Krakowie - Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

Usuwanie kłykcin

img Kłykcinami nazywane są łagodne twory na skórze, które rozwijają się z nabłonka i są naroślami na cienkiej szypule. Zwykle mają brązowy lub różowawy kolor, a rozmiar wynosi od 1 do 8 mm. Przyczyną ich pojawienia się jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), dzięki czemu mogą być przenoszone zarówno drogą płciową, jak i przez bezpośredni kontakt. Usuwanie kłykcin odbywa się w celu przywrócenia estetyki skóry lub zapobiegnięciu ich uszkodzeniu i zakażeniu.

Kiedy konieczne jest usunięcie kłykcin

Kłykciny są dość powszechnym zjawiskiem. Eksperci uważają, że 90% populacji jest zakażone wirusem HPV, ale u osób z wydolnym układem odpornościowym takie zmiany nie pojawiają się i nie rozmnażają. Czynnikami wywołującymi pojawienie się kłykcin mogą być:

Pojawiające się na skórze kłykciny rosną powoli, a gdy znajdują się w niepozornym miejscu, zwykle nie powodują specjalnych problemów. Jak każda inna zmiana skórna mogą przekształcić się w postać złośliwą, a w pewnych okolicznościach zwiększyć rozmiar i liczbę. Zaleca się usunięcie kłykcin w następujących przypadkach:

Nie próbuj samodzielnie pozbyć się kłykcin. Powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem.

W naszej klinice stosuje się laserowe usuwanie kłykcin, ponieważ jest to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na szybkie pozbycie się tego rodzaju narośli na skórze. W celu prawidłowego wyboru rodzaju lasera przeprowadza się diagnostykę pacjenta, określa się przyczynę pojawienia się kłykcin i bada się samą zmianę skórną. Sam proces usuwania kłykciny polega na tym, że wiązka laserowa, wnikając w nią na określoną głębokość, koaguluje (zamyka) naczynie krwionośne unaczyniające tę patologiczną tkankę, w wyniku czego zmiana ulega martwicy w ciągu 5-8 dni po zabiegu i znika.

Zalety usuwania laserem

Zalety usuwania zmian skóry za pomocą lasera to:
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?