ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)


UsługiUsuwanie zmian laserem przy użyciu najnowszych technik

img Zmiany na skórze, przejawiające się w postaci narośli o różnych kształtach i rozmiarach, nie tylko psują estetykę wyglądu, ale są również potencjalnie niebezpieczne. Pod wpływem drażniących czynników zewnętrznych i światła słonecznego zmiany mogą przekształcić się w złośliwe postacie.

Istnieje wiele przyczyn niedoskonałości skóry. Dużą rolę odgrywają dziedziczne predyspozycje, na drugim miejscu — zmniejszenie odporności organizmu, zakażenie wirusowe( HPV), czynniki traumatyczne (oparzenia słoneczne), zmiany hormonalne, starszy wiek.

Częstość występowania zmian

Najczęstszą patologią dermatologiczną są kłykciny. Wśród zmian tego typu wyróżniamy zmiany szczególnie niebezpieczne (podatne na przekształcenie do postaci złośliwej) i stosunkowo nieszkodliwe.
Rozróżnia się kilka rodzajów kłykcin :

Usuwanie kłykcin, znamion, modzeli i odcisków jest wskazane w zależności od lokalizacji zmian, aby przywrócić estetykę ciała i zapobiec ryzyku rozwoju procesów nowotworowych o charakterze złośliwym.
Laserowe usuwanie kłykcin i znamion jest obecnie złotym standardem. Różnorodność rodzajów instrumentów laserowych pozwala wybrać najlepsze narzędzie i metodę pozbycia się różnych patologii — Znamiona i kłykciny są dziś usuwane na powiekach, policzkach, w okolicy warg, szyi i innych obszarach o delikatnej strukturze skóry.
Jeszcze kilka lat temu po takiej procedurze pozostawały widoczne blizny i blizny keloidowe, ale to laser dał ludziom możliwość utrzymania czystej, pięknej skóry po usunięciu zmian skórnych.

Jak przebiega procedura

  1. Badanie i dermatoskopia.
  2. Do całkowitego znieczulenia stosuje się miejscowe środki znieczulające (opcjonalnie).
  3. Czas trwania sesji to kilka minut.
  4. Po zakończeniu zabiegu lekarz traktuje miejsce ekspozycji środkiem antyseptycznym, nakłada sterylny opatrunek (jeśli występuje kontakt z ubraniem).
  5. Następnie pacjent opuszcza klinikę, otrzymując szczegółowe zalecenia dotyczące dalszych działań.

Po usunięciu znamion laserem nie można opalać się, odwiedzać solarium, kompleksów spa i basenów, kąpać się, używać kosmetyków w obrębie rany. Czas ograniczeń określa lekarz, biorąc pod uwagę obraz kliniczny (szybkość i postęp gojenia).
Nie można usuwać zmian za pomocą lasera w zdiagnozowanej cukrzycy, aktywnej infekcji opryszczką, stanach gorączkowych, SARS i grypie, chorobach narządów krwiotwórczych, podczas ciąży i laktacji.


Przed/Po

powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com