Laserowe usuwanie brodawek i kłykcin w Krakowie - Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

UsługiLaserowe usuwanie brodawek i kłykcin

img

LASEROWE USUWANIE BRODAWEK I KŁYKCIN


Przez całe nasze życie, obserwując swoje ciało, zauważamy wiele zmian skórnych, które się na nim pojawiają. Choć wiele z nich jest niegroźnych, należy je zawsze bacznie obserwować i wyłapywać te, które szybko rosną – mogą bowiem stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia.

Zarówno w kosmetologii, jak i w dermatologii za najskuteczniejszy sposób usuwania zmian skórnych uważa się zabiegi laserowe. Laserowe usuwanie niezłośliwych zmian to szybka i prawie bezbolesna procedura, możliwa do wykonania nie tylko na ciele, ale i na twarzy. Laserowe zabiegi pozwalają na wydłużenie okresu remisji, zniwelowanie ryzyka nawrotów i powikłań, które często mają miejsce przy zastosowaniu alternatywnych metod. Wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się defektu!

Jak przebiega zabieg przeprowadzony przy użyciu lasera CO2?
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający lub wstrzyknięcie środka znieczulającego bezpośrednio w zmianę skórną – w zależności od preferencji pacjenta), co zapewnia komfort zarówno w trakcie, jak i świeżo po zabiegu.
Metoda usuwania zmian skórnych laserem CO2 jest oparta na zasadzie fotoselektywności. Wiązka laserowa powoduje natychmiastowe odparowanie wody (z której w 75% składają się nasze komórki), likwidując problem, a nie zostawiając śladów czy blizn. Po zabiegu powstaje strupek, kóry chroni rane i którego nie należy samodzielnie usuwać. Sam odpadnie w ciągu 4 – 14 dni.
Zabieg laserowego usuwania zmian jest wysoce sterylny, ponieważ sam laser wykazuje właściwości dezynfekujące. Dzięki temu ryzyko powikłań czy zakażeń zostaje skrajnie zminimalizowane. Należy jednak pamiętać, że o tym, czy daną zmianę można bezpiecznie usunąć, powinien zdecydować kosmetolog, diagnozując jej rodzaj i pochodzenie.

Usuwanie brodawek
Brodawka skórna – jest to zmiana zazwyczaj wywołana przez wirusy z grupy HPV, która wystaje ponad poziom skóry jako przerost naskórka. Zdarza się jednak, że i bez zakażenia wirusem odczuwamy przykre następstwa posiadania brodawczaków.

Zmiany brodawkowe występują w każdym wieku, niezależnie od płci, gdy pod wpływem czynnika prowokującego następuje nagromadzenie się komórek skóry. Zdiagnozowanie zmian skórnych jest ważną częścią profilaktyki zdrowia, powinno być wykonane przez lekarza specjalistę. W niektórych wypadkach wymagana jest biopsja z badaniem histologicznym, by wykluczyć złośliwy charakter zmian.
Specjaliści Cracovia Clinic wykonują zabieg likwidacji zmian skórnych, w tym brodawek i kłykcin, przy użyciu lasera CO2 Deka SmartXide DOT — nowoczesnego sprzętu, który na tym polu nie ma sobie równych, zapewniając najwyższą skuteczność i komfort w czasie trwania zabiegu.

Jeżeli zauważyłeś u siebie zmiany skórne, brodawki, kłykciny – nie czekaj! Przyjdź na bezpłatną konsultację i upewnij się, jaki mają charakter. Jeżeli zechcesz je usunąć, czy ze względów zdrowotnych, czy estetycznych – doradzimy Ci, jak zrobić to najlepiej, poinformujemy o przeciwskazaniach i odpowiemy na wszelkie pytania.

Do zobaczenia w Cracovia Clinic – miejscu, w którym dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i pięknem!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?