Mezoterapia skóry głowy - mezoterapia igłowa głowy, włosów cena, opinie - Kraków w Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

Leczenie włosów

img Utrata włosów może byś prawdziwą tragedią zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Przyczyny wypadania włosów mogą być nieoczywiste, dlatego wizyta u specjalisty w klinice rozpoczyna się od konsultacji.

Mezoterapia w leczeniu skóry głowy i włosów

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wielokrotnym wstrzykiwaniu specjalnie dobranego koktajlu za pomocą bardzo cienkich i krótkich igieł. 

Koktajl ten składa się z różnych substancji leczniczych i wzmacniających (witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych). Ten sposób podawania podskórnego gwarantuje maksymalne przenikanie środków leczniczych do ogniska choroby — im zaś lepsza absorpcja substancji leczniczych, tym skuteczniejsza terapia. Skóra i cebulki włosów nasycone zostają substancjami odżywczymi, enzymami i witaminami — w ten sposób tworzymy środowisko sprzyjające wyeliminowaniu źródła problemu.

Plazmoterapia w leczeniu chorób owłosionej skóry głowy

Plazmoterapia w leczeniu włosów jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu pacjentowi jego własnego osocza, wzbogaconego o płytki krwi. Osocze jest zasadniczym płynnym składnikiem krwi, w którym zawieszone są elementy morfotyczne (komórkowe). Płytki są elementami, które biorą udział nie tylko w procesie krzepnięcia krwi w celu zatrzymania krwawienia, ale także w produkcji specjalnych białek – czynników wzrostu.

Mechanizm działania tej metody opiera się na zdolności płytek krwi do stymulowania syntezy nowych komórek macierzystych w obszarze podawania leku. Tak proces podziału komórek mieszków włosowych nabiera coraz większej intensywności i rozpędu, a jego funkcjonalność się poprawia. Płytki reagują z fibroblastami i aktywują kolagen, co powoduje poprawę struktury przestrzeni międzykomórkowej. Oczyszczone osocze stymuluje tworzenie się nowych kapilar w owłosionej skórze głowy, a to z kolei poprawia odżywianie komórek i krążenie krwi w tkankach.

Dlatego właśnie powyżej opisane procesy zatrzymują wypadanie włosów, normalizują stan cebulek włosowych, gruczołów łojowych i, w efekcie, usuwają choroby skóry głowy. Ten sposób leczenia jest niezwykle skuteczny zwłaszcza przy wypadaniu włosów.

Zwracając się do naszych ekspertów, możesz być pewna, że uzyskasz wspaniałe włosy – gęste i piękne, błyszczące, mocne i absolutnie zdrowe. Czuj się zaproszona do Cracovia Clinic - miejsca, w którym dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i pięknem!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?