USG JAMY BRZUSZNEJ w Krakowie - Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

UsługiUSG JAMY BRZUSZNEJ

img

Badanie ultrasonograficzne (USG) jamy brzusznej

Cel badania

Głównym celem ultrasonografii jamy brzusznej jest ocena stanu następujących organów i struktur w jamie brzusznej:


Badanie ultrasonograficzne jest szeroko stosowane w praktyce klinicznej do:

Przygotowanie i przeprowadzenie badania

Przygotowanie do ultrasonografii jamy brzusznej zależy od organów, które będą badane. Ogólnie rzecz biorąc,nie jest wymagane specjalne przygotowanie do badania wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki. Jednakże w przypadku oceny żołądka i jelit, zaleca się badanie rano na czczo po 6-12 godzinach bez jedzenia, aby uzyskać jak najlepsze jakościowo obrazy. Zazwyczaj wieczorem przed badaniem można spożyć lekką kolację, a rano, w razie potrzeby, można wypić trochę wody. Pacjentom z cukrzycą lub innymi schorzeniami, które wymagają przyjmowania leków, zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Czas trwania badania ultrasonograficznego wynosi około 15-20 minut. Po przeprowadzeniu badania specjalista sporządza opinię i kieruje pacjenta do gastroenterologa, internisty lub innego specjalisty w celu dokładnej diagnozy, uwzględniając cały obraz kliniczny.

Przeciwwskazania

Ultrasonografia uważana jest za bezpieczną procedurę, dlatego przeciwwskazań do jej przeprowadzenia jest bardzo niewiele. Badania ultrasonograficznego jamy brzusznej nie wykonuje się jedynie w przypadku obecności otwartych ran w okolicy brzucha, ropnych wysypek na skórze lub znacznych zaburzeń krążenia mózgowego.

Jeśli chcesz umówić się na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, zapraszamy do kontaktu z naszym centrum obsługi klienta lub składania zgłoszenia przez stronę internetową.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?