Trychologia - leczenie wypadania włosów w Krakowie - Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)


UsługiTrychologia - leczenie wypadania włosów

img

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina dermatologii zajmująca się badaniem włosów i skóry głowy, struktury włosów, a także przyczyn chorób włosów i ich leczenia. W przypadku problemów ze skórą głowy lub włosami lekarz przeprowadza diagnostykę w celu określenia przyczyn problemów, przedstawia zalecenia pielęgnacyjne i przepisuje leczenie.

Z trychologiem należy się skonsultować, jeśli masz m.in.

Przyczyny chorób skóry głowy i włosów

W większości przypadków przyczynami są zaburzenia hormonalne, stres, intoksykacja, zmiany infekcyjne oraz procesy immunologiczne i alergiczne.

Specjaliści trychologii w Klinice Cracovia skutecznie uwolnią Cię od problemów z włosami wykorzystując profesjonalizm naszych lekarzy, nowoczesny sprzęt oraz arsenał możliwości leczenia różnymi lekami.


Negatywne przyczyny, które mają bezpośredni wpływ na kondycję Twoich włosów i skóry głowy, to złej jakości szampony, uboga woda, predyspozycje genetyczne, skutki chorób zakaźnych, stres, niedobór witamin, degradacja środowiska, a także dysfunkcje układu hormonalnego lub nerwowego.


W Klinice Cracovia trycholodzy zajmują się profilaktyką i leczeniem m.in.


Wstępna konsultacja z trychologiem:

W razie potrzeby:

Po takiej konsultacji pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące leczenia (leki, sprzęt, procedury medyczne, zalecenia pielęgnacyjne i profilaktyczne).

Najpopularniejsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów

Mezoterapia skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod leczenia wypadania włosów. Ta procedura promuje penetrację gotowych mezokoktajli bezpośrednio do mieszków włosowych. Korzyści z zabiegu mezoterapii włosów:

aktywacja mikrokrążenia krwi;

stymulacja wzrostu włosów;

normalizacja wydzielania sebum;

poprawa trofizmu skóry;

walka z łysieniem i pojawieniem się przedwczesnych siwych włosów;

eliminacja kruchości włosów;

eliminacja łupieżu;

poprawa koloru i struktury włosów.

Procedura. 


3 dni przed sesją należy zaprzestać przyjmowania leków wpływających na krzepnięcie krwi (aspiryna, leki przeciwzakrzepowe, niektóre leki przeciwbólowe i antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Przed zabiegiem należy dobrze umyć, wysuszyć i rozczesać włosy, nie stosować żadnych środków leczniczych.

Po zabiegu należy powstrzymać się od mycia włosów przez 8-12 godzin. W ciągu 2 dni po zabiegu nie należy odwiedzać solarium i przebywać przez dłuższy czas na słońcu. Koloryzację włosów można przeprowadzić tydzień po mezoterapii.

Kurs składa się z 8-10 zabiegów, w odstępach 7-14 dni.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP therapy) skóry głowy


Terapia PRP (Platelet Rich Plasma) to wykorzystanie osocza krwi do stymulacji regeneracji tkanek (przywrócenia wzrostu włosów) ze względu na jego biokompatybilność.


Skuteczność terapii PRP


Skuteczność zabiegu opiera się na biologicznych właściwościach ludzkiego osocza krwi - bogatego koktajlu wody, białek, związków mineralnych i organicznych. Ponadto osocze krwi bogate jest w płytki krwi, czyli komórki krwi, które mogą uwalniać różne substancje biologicznie czynne (histamina, serotonina, adrenalina), czynniki krzepnięcia krwi oraz czynniki wzrostu. 


Przebieg zabiegu terapii PRP

W celu przeprowadzenia terapii PRP pobierana jest krew. Następnie probówki z krwią umieszczane są w wirówce, gdzie oddzielane jest autologiczne osocze krwi. Wszystko dzieje się szybko, dzięki czemu preparat do terapii osoczem nie traci właściwości żywego osocza krwi, które są cenne dla medycyny estetycznej. Następnie lek jest wstrzykiwany w skórę głowy metodą mezoterapii.


Kurs składa się z 10 zabiegów w odstępach 7-14 dni.


Przeciwwskazania: ciąża i laktacja, hemofilia, choroby zakaźne i wirusowe, nowotwory, nadwrażliwość na heparynę, choroby psychiczne.


Zalety Kliniki Cracovia w zakresie trychologii:

Nie zwlekaj, umów się na wizytę do trychologa w Klinice Cracovia i zadbaj o piękno i zdrowie swoich włosów.


powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com