Laserowe usuwanie znamion - chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych: z twarzy, u dzieci, cena, opinie - Kraków w Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

Usuwanie znamion

img

Znamię (nevus)- to zmiana barwnikowa na skórze, znajdująca się w poziomie skóry lub wystająca ponad nią. Jest to nagromadzenie komórek skóry przepełnionych pigmentem (melaniną) lub przerośnięte naczynie krwionośne. Zwykle takie zmiany skórne są nieszkodliwe dla ludzi, ale mogą powodować niedogodności dla ich właściciela, a czasem nawet stać się niebezpieczne dla jego zdrowia i życia, przekształcając się w nowotwór złośliwy – czerniaka. W takich przypadkach usuwanie znamion staje się nie tylko pożądane, ale także konieczne.

W jakich przypadkach konieczne jest usunięcie znamion barwnikowych

Jeśli nie ma podejrzeń nowotworu, to usunięcie jest uzasadnione w przypadkach, gdy powoduje estetyczny lub fizyczny dyskomfort dla osoby, poprzez ciągłe drażnienie znamienia ubraniami lub różnymi akcesoriami. Uzasadnione wskazania do pozbycia się znamion, obejmują:

Wszystko to może być podstawą do podjęcia decyzji o pozbyciu się znamienia i skonsultowaniu się z lekarzem. Zdecydowanie nie zaleca się usuwania znamion samodzielnie lub z pomocą osób bez specjalnego wykształcenia medycznego. Najlepiej udać się do kliniki.

Jak przebiega laserowe usuwanie znamion w Cracovia Clinic

Przed usunięciem znamienia za pomocą lasera w klinice konieczna jest diagnostyka, która pozwala prawidłowo wykryć przyczynę pojawienia się zmiany na skórze, a także ocenić jego rozmiar, głębokość i określić prawidłową metodę usuwania. Jest to obowiązkowy i ważny etap, od którego zależy sukces wszystkich dalszych działań. Obejmuje on:

Zgodnie z wynikami badań, w zależności od lokalizacji znamienia i głębokości, na którą sięga w skórze, lekarz stosuje laser węglowy. Najnowsza technologia laserowa pozwala osiągnąć idealną dokładność ekspozycji wiązki na znamię, która nie wpływa na zdrową tkankę.

Zasada usuwania opiera się na zdolności wiązki laserowej do odparowywania wilgoci z żywych tkanek i kauteryzacji. W rezultacie, penetrując zmianę na określoną głębokość, laser zamyka naczynia, które unaczyniają znamię, co prowadzi do jego martwicy. Cała procedura trwa tylko kilka minut, po czym miejsce ekspozycji wiązką laserową jest traktowane środkiem antyseptycznym.

Zalety usuwania laserowego

Metoda usuwania znamion za pomocą lasera jest obecnie najbardziej postępową i powszechną, ze względu na następujące zalety:Przed/Po
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?