Laserowe usuwanie blizn - laserowe usuwanie blizn potradzikowych: u dzieci, na twarzy, po ospie - cena, opinie, Kraków w Cracovia Clinic
ul. Sandomierska 3/3, 30-301 Kraków
(lokal usługowy)

Laserowe leczenie blizn

img

LASEROWE USUWANIE BLIZN


Prawie każdy z nas posiada blizny lub bliznowce. Od dawna ludzie próbowali znaleźć skuteczne sposoby na ich eliminację, na przykład za pomocą „przypalania” czy wstrzykiwania różnych koktajli. Niestety, zabiegi te nie przynosiły oczekiwanego efektu. Trzeba było się do blizn przyzwyczaić i ukrywać je w miarę możliwości.
Problem z usuwaniem blizn i bliznowców jest aktualny do dziś, zwłaszcza gdy chodzi o estetykę twarzy. „Blizna zdobi mężczyznę” jest powiedzeniem już całkiem nieaktualnym – w dzisiejszych czasach, żyjąc w cywilizacji na tak wysokim poziomie, i mężczyźni pragną gładkiej, zdrowej skóry.

Rodzaje blizn
Blizny i bliznowce to wady skórne, które pojawiają się w odpowiedzi na uszkodzenie (zachodzi przerost tkanki łącznej).

Blizny dzielimy na:
• normotroficzne (zlokalizowane na poziomie skórnym)
• przerostowe (wzniesione nad poziomem skóry)
• zanikowe (znajdują się poniżej poziomu skóry)

Na szczęście medycyna nie stoi w miejscu – dziś już dobrze znaną metodą w środowisku medycyny estetycznej jest laserowe usuwanie blizn.

Wskazania:
Wskazaniem do laserowego usunięcia blizn jest przede wszystkim związany z nimi dyskomfort psychiczny oraz trudność ukrycia – dlatego też najczęściej pacjenci zwracają się z prośbą o usunięcie blizn na twarzy.

Metody likwidacji blizn
W zależności od rodzaju blizny oraz zmian, które zachodzą w gojących się bliznach i bliznowcach, stosuje się różne metody leczenia laserowego: wycięcie(1) lub korekta — recurfacing (2).
1. Podczas laserowego usuwania blizn wiązka lasera wykonuje delikatne nacięcie, nie uszkadzając tkanek otaczających. Blizna zostaje zlikwidowana, a skóra zmobilizowana do naprawy.
2. Przy frakcyjnej metodzie usuwania blizn (recurfacing) wiązka lasera stopniowo narusza tkankę, tworząc niewielkie uszkodzenia, co stymuluje komórki skóry do wytwarzania nowego kolagenu.

Bezpośrednio po zabiegu nakłada się krem przyspieszający gojenie i uśmierzający ból. Oprócz zlikwidowania blizny uzyskujemy rozjaśnienie skóry w leczonym obszarze, co dodatkowo ukrywa ślady po dawnym defekcie.

Najważniejsze informacje przy zabiegu
1. Miejsce poddawane zabiegowi zawsze dezynfekujemy, aby uniknąć ryzyka infekcji.
2. Kilka dni (zwykle 3-5) po zabiegu tworzy się strupek, którego pod żadnym pozorem nie należy dotykać, a tym bardziej zdzierać. Po kilku dniach sam odpadnie.
3. Nie zaleca się opalania w czasie pozabiegowym, jak również nakładania kosmetyków innych, niż te wskazane przez lekarza (szczególnie ważnym jest nienakładanie makijażu, póki skóra w pełni nie wyzdrowieje).

Zalety leczenia laserowego
Laserowe usuwanie blizn przedstawia się samo w sobie zachęcająco. Jeżeli jednak porównamy je z innymi metodami, możemy wyszczególnić kilka wyjątkowych aspektów, które wyróżniają lasery na tle innych procedur. Oto kilka z nich:


• Bezpieczeństwo
Wiązka lasera działa bezpośrednio na tkankę blizny i nie uszkadza tkanek otaczających. Równocześnie zabija wszelkie drobnoustroje, czyniąc ryzyko infekcji marginalnym. Zabieg odbywa się również bez widoku lejącej się krwi – laser zatrzymuje krwawienie równocześnie z wykonywaniem cięcia, w czasie rzeczywistym.

• Skuteczność
Zabieg jest najskuteczniejszą z metod usuwania blizn, wykazuje również działanie stymulujące procesy regeneracyjne.


Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację – odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy zdiagnozować problem i opowiemy szczegółowo o zabiegu. Jeżeli zdecydujesz się na laserowe usunięcie blizny, umówimy się na zabieg w dogodnym dla Ciebie terminie i poinstruujemy dokładnie o środkach bezpieczeństwa. Do zobaczenia w Cracovia Clinic – miejscu, w którym dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i pięknem!
Przed/Po
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
powrót do listy
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com
Оlga
Dzień dobry. W czym mogę pomóc?