Kraków, Sandomierska 3/3
(lokal usługowy)UsługiLaserowa depilacja bikini

img Medycyna estetyczna wielu z nas kojarzy się z usuwaniem zbędnego owłosienia, które umniejsza piękno naszych ciał. Jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie, bowiem depilacja laserowa tak istotnych miejsc jak bikini stała się powszechną usługą oferowaną przez dobre kliniki. Zabieg ten cieszy się szczególnym pożądaniem w trakcie przygotowań do wakacji – każda z nas chce przecież jak najlepiej zadbać o swoje strefy intymne, tak, by bez skrępowania pojawić się w modnym stroju kąpielowym.

W przeciwieństwie do golenia, które podrażnia skórę, lub depilacji woskowej, której ból nie każdy może wytrzymać, usuwanie owłosienia w okolicach bikini za pomocą lasera jest bezbolesne.

Zabieg laserowego usuwania włosów pozwoli Ci poczuć się pięknie i zawsze świeżo. Utrzymanie higieny w upalne dni stanie się o wiele prostsze, odważne kreacje plażowe zawsze będą prezentowały się idealnie, a Ty nigdy nie dasz się zaskoczyć nieprzygotowana!

Czym jest laserowa depilacja bikini, jakie są jej rodzaje oraz zalety?

Metoda ta polega na osłabieniu cebulek włosowych i zniszczeniu mieszka włosowego przy pomocy światła lasera. Zawarty w nich pigment, melanina, zostaje zniszczony, a włosy, pozbawione pożywienia, umierają i wypadają w ciągu kilku dni po zabiegu. Mieszek włosowy zamyka się, nowe włosy nie mogą więc z niego wyrosnąć. Aby uzyskać efekt gładkiej skóry w okolicy bikini na stałe, należy wykonać serię zabiegów.

W porównaniu z innymi metodami depilacji miejsc intymnych, depilacja laserowa w niejednym aspekcie zyskuje miażdżącą przewagę:

- przy zastosowaniu najnowszego lasera DEKA Motus AX zabieg jest całkowicie bezbolesny
- zabieg jest w pełni bezpieczny i niezwykle skuteczny
- możliwe jest usunięcie nawet wrastających włosków! Laser bez problemu dokładnie usuwa również włoski w trudno dostępnych miejscach (przy „głębokim bikini”) na delikatnej, wrażliwej skórze
- laser nie powoduje stanów zapalnych, podrażnień, przebarwień ani mikroblizn, a skóra staje się idealnie gładka już po pierwszym zabiegu
- zabieg nie powoduje uczuleń – jest hipoalergiczny

Wszystkie te zalety możemy odczuć na własnej skórze, jeżeli zdecydujemy się na depilację w dobrej klinice, przy użyciu certyfikowanego sprzętu obsługiwanego przez specjalistę z wykształceniem medycznym. Pamiętajmy – każdy zabieg jest bezpieczny tylko wówczas, gdy przeprowadza go specjalista, który potrafi prawidłowo ocenić wskazania i przeciwwskazania do konkretnych procedur!

Rodzaje depilacji laserowej bikini:

• niegłęboka (francuskie bikini) — wzdłuż linii bielizny
• głęboka (hollywoodzkie bikini) — w obszarze wzgórka łonowego, warg sromowych i między pośladkami

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

1. Przyjmowanie leków steroidowych (sterydów)
2. Ciąża i laktacja
3. Przyjmowanie leków psychotropowych
4. Posiadanie metalowych implantów
5. Przewlekłe choroby skóry
6. Nadwrażliwość na światło
7. Świeża opalenizna
8. Trwające infekcje skóry
9. Niedawno przeprowadzona dermabrazja
10. Ogólnoustrojowe choroby skóry (np. egzma, łuszczyca, opryszczka
11. Choroby tkanki łącznej (np. toczeń, twardzina – scleroderma, guzkowe zapalenie tętnic


Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

1. Należy unikać opalania się, zarówno na słońcu, jak i w solarium, na 14 dni przed zabiegiem.
2. Należy zrezygnować z depilacji na rzecz golenia na 2-3 tygodnie przed zabiegiem.
3. Należy odstawić antybiotyki (tetracyklina, sulfonamidy i fluorochinolony) na 14 dni przed zabiegiem lub przełożyć zabieg. Jeżeli nie masz pewności, czy Twoje leki są bezpieczne przy depilacji laserowej, porozmawiaj o tym ze specjalistą w trakcie bezpłatnej konsultacji.
4. Należy dokładnie ogolić przestrzeń poddawaną depilacji dzień przed zabiegiem.
5. Należy przed zabiegiem oczyścić skórę ze wszelkich kosmetyków, w tym dezodorantu czy balsamów.

Wskazania po zabiegu depilacji laserowej

1. Należy unikać kąpieli słonecznych oraz solarium przez 3 dni po zabiegu.
2. Należy unikać basenów, sauny oraz otwartych zbiorników wodnych (morza, jeziora).
3. Należy używać kremu z filtrem minimum 30 SPF.
4. Należy kąpać się w letniej wodzie (nie gorącej!).
5. Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol.

Przed samym zabiegiem depilacji laserowej na skórę pacjenta nakładamy specjalny żel, aby uzyskać jak najlepszy poślizg głowicy lasera. Parametry promienia laserowego, odpowiadające fototypowi skóry pacjenta, ustawiamy indywidualnie na panelu sterującym. Promień, nie uszkadzając skóry, przenika na głębokość 4 mm, wpływając na mieszki włosowe. Niektóre włosy wypadają natychmiast, inne – w ciągu kilku dni.

Aby całkowicie usunąć owłosienie należy przeprowadzić minimum 5 sesji.

Ile dokładnie – zależy od indywidualnej charakterystyki organizmu oraz stanu hormonalnego pacjenta.

W Cracovia Clinic dysponujemy laserem DEKA Motus AX, wyprodukowanego przez włoski koncern DEKA, który opiera się na najnowocześniejszej technologii Moveo.

Usuwanie owłosienia w delikatnych obszarach przy jego użyciu ma wiele zalet:

- absolutna bezbolesność zabiegu - szafirowa końcówka gwarantuje chłodzenie i obniża temperaturę ciała pacjenta w miejscu kontaktu do 15 °C, co gwarantuje bezbolesność
- odpowiednia dla wszystkich fototypów skóry oraz odcieni włosów
- szybkość i wydajność tego urządzenia sprawia, że nawet zabieg na większej powierzchni ciała trwa jedynie ~15 minut
- pełne bezpieczeństwo — brak efektów ubocznych takich jak oparzenia, depigmentacja lub podrażnienia skóry
- skuteczność

30% włosków znika po pierwszej sesji. Do ich całkowitego usunięcia trzeba od 5 do 6. zabiegów. Po kolejnych zabiegach interwały są coraz dłuższe.

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych włosków w intymnej części ciała – zadzwoń i zapisz się do naszej kliniki na laserową depilację bikini!

Cracovia Clinic świadczy usługi na najwyższym poziomie, opierając bezpieczeństwo na wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu naszych specjalistów oraz na najnowszym, certyfikowanym sprzęcie spełniającym najwyższe, europejskie standardy.

Owszem – cena laserowej depilacji bikini w technologii МОVЕО nie jest mała. Zabieg ten pozwala jednak na pozbycie się owłosienia w najskuteczniejszy sposób, na długi czas i w ciągu zaledwie kilku, bezbolesnych i w pełni bezpiecznych sesji. Z naszego doświadczenia wynika, że kwestie te są warte dużo więcej, stąd też nasz wybór padł na ten wysublimowany sprzęt.

Zabiegi nim przeprowadzone warte są każdej wydanej na to złotówki.

Back to the list
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com