Kraków, Sandomierska 3/3
(lokal usługowy)


UsługiKonsultacja dermatologiczna –

img

Skóra to największy organ ludzkiego ciała, który każdego dnia wykonuje ciężką pracę. Główną funkcją skóry jest ochrona ciała przed środowiskiem. Ważne jest harmonijne współdziałanie skóry i czynników zewnętrznych. Dlatego też, gdy aktywność naszego największego organu zostaje zaburzona, potrzebuje on pomocy. Właśnie wtedy należy szukać pomocy u dermatologa.


Kim jest dermatolog i jakie problemy zdrowotne rozwiązuje?


Dermatolog 

To wąski specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry i jej pochodnych (włosy, paznokcie), a także podejmuje działania profilaktyczne przeciwko chorobom dermatologicznym.


Istnieje wiele przyczyn patologicznych stanów skóry. Do głównych z nich należą m.in. 


Czynniki te pojedynczo lub w połączeniu mogą powodować uszkodzenia w prawidłowym funkcjonowaniu skóry i wywoływać nieodwracalne zmiany w organizmie. 


Symptomy, kiedy należy umówić się na wizytę u dermatologa 


Konsultacja z dermatologiem

Wstępna, bezpośrednia konsultacja z dermatologiem jest integralną częścią pełnej diagnozy i leczenia. Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś u dermatologa, powinieneś wiedzieć, jak przebiega wizyta. Podczas konsultacji lekarz pobierze wywiad lekarski (a także wywiad dziedziczny), wykona zewnętrzne badanie skóry za pomocą dermatoskopu lub lampy Wooda, w razie potrzeby zaleci dodatkowe metody badania, przeprowadzi kilka testów skórnych oraz ustali dalszą taktykę diagnostyczną i leczniczą.


Dermatoskopia

Dermatoskopia wymaga specjalnego urządzenia - dermatoskopu. Jest to rurka z silną lupą zdolną do powiększenia nawet 10-20 razy, przezroczystą płytką, niespolaryzowanym źródłem światła oraz płynnym medium żelowym.

Dzięki dermatoskopowi lekarz może szczegółowo obejrzeć poszczególne warstwy skóry, ewentualne nowotwory oraz stwierdzić obecność choroby. Zabieg ten nie ma przeciwwskazań, może być wykonywany w każdym wieku, a nawet u kobiet w ciąży.

Podczas dermatoskopii lekarz kieruje źródło światła na badany obszar (np. narośl na skórze), a następnie za pomocą dermatoskopu powiększa go i szczegółowo bada. W ten sposób można stwierdzić, czy zmiana jest niebezpieczna na podstawie następujących kryteriów:


Co może zainteresować lekarza podczas konsultacji?

Dermatolog może zadać Ci kilka pytań. To znacznie ułatwi rozpoznanie choroby.

Na przykład:


Co należy przynieść ze sobą na konsultację lekarską?

Jeśli konsultacja jest powtórzona, trzeba przynieść wyniki wszystkich badań zaleconych przez dermatologa. Jeśli konsultacja jest wstępna, pacjent może przynieść najnowsze wyniki badań, które wykonał (w ciągu ostatnich 6 miesięcy). Są to m.in. pełna morfologia krwi, badanie moczu, badanie biochemiczne krwi. Pomoże to dermatologowi w badaniu choroby. Przed konsultacją ważne jest, aby nie stosować kosmetyków (w celach dekoracyjnych lub leczniczych). 


Jakie są zalety leczenia chorób dermatologicznych w Cracovia Clinic? 

W Klinice Cracovia wykwalifikowani dermatolodzy pomogą Ci w problemach ze skórą, włosami i paznokciami, opowiedzą o profilaktyce i zapobieganiu powikłaniom. Nasi lekarze wykonują dermatoskopię i leczą nowotwory skóry na wysokim poziomie. Dlatego umów się na konsultację, bo żeby być pięknym, trzeba przede wszystkim być zdrowym.

Dlaczego regularne wizyty u dermatologa są niezbędne?

Dzięki pomocy naszych profesjonalnych lekarzy dokładnie określany jest rodzaj patologii, a diagnostyka i leczenie prowadzone są szybko i skutecznie. W porę podjęte leczenie pozwala zatrzymać chorobę we wczesnym stadium, sprawić, że terapia będzie skuteczna, a pacjent zachowa zdrowie. Dermatolog pomaga pozbyć się nieprzyjemnych doznań i zagrażających stanów. Regularne wizyty u specjalisty są konieczne, aby zapobiec


W naszej przychodni można również umówić się na wizytę do dermatowenerologa. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, a następnie leczeniem nie tylko chorób skóry, ale również chorób wenerycznych.

Jakie choroby leczy nasz dermatowenerolog?


Piękna, zdrowa skóra to nasze bogactwo, powód do dumy i odzwierciedlenie wewnętrznego stanu organizmu. 

Dlatego poniżej przedstawiamy kilka wskazówek od naszych ekspertów. Nie zapominaj o regularnym stosowaniu kremu z filtrem (SPF 50 dla skóry odsłoniętej) oraz o corocznym badaniu dermatologicznym w celu postawienia w porę diagnozy (zwłaszcza jeśli masz dużą liczbę pieprzyków), i ciesz się pełnią swojego piękna!


Back to the list
Lista usług i cennik
Cracovia Clinick
Krakow, Sandomierska 3/3 00-791 Poland
+48739030530 info@cracoviaclinic.com